PUP Tarnów

 • Informacje ogólne

Video CV

Szukasz pracy?
Chcesz w nowatorski sposób skontaktować się z pracodawcą?
Poznaj nowoczesną metodę poszukiwania pracy – Video CV !
Nagranie zajmuje tylko kilka minut !

Video CV to przyszłość rynku rekrutacyjnego

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie jako pierwszy w Polsce zastosował nowoczesną technologię w poszukiwaniu pracy - System Video CV. Został on udostępniony klientom już w listopadzie 2009 roku, dając szansę na zwrócenie uwagi potencjalnych pracodawców oraz wyróżnienie się spośród grupy osób poszukujących zatrudnienia.

Z Systemu może korzystać każda osoba zainteresowana podjęciem pracy, która przygotuje krótką autoprezentację zawodową. Video CV posiada zainstalowaną instrukcję, która prowadzi użytkownika krok po kroku, podając informacje konieczne do wykonywania kolejnych czynności. Maksymalny czas nagrania to 5 minut, ale każdy może dostosować długość autoprezentacji do indywidualnych potrzeb.


Video CV umożliwia osobom poszukującym pracy:

 • zaprezentowanie swojej osoby, jako kandydata do pracy, w nowoczesnej multimedialnej formie,
 • dokonanie kilku nagrań adekwatnie do rodzajów poszukiwanej pracy,
 • szybkie dotarcie do dużej liczby pracodawców,
 • zdobycie szansy na uzyskanie satysfakcjonującego zatrudnienia,
 • zamieszczenie autoprezentacji na głównej stronie portalu Video CV.

Osoba zainteresowana zamieszczeniem swojej autoprezentacji w portalu może umówić się na wybrany termin nagrania (zapisy w pokoju 9 lub pod nr tel.: 14 68 82 350, 14 68 82 352). Czas przeznaczony na pojedyncze nagranie wynosi 30 min. (może on zostać wydłużony w zależności od indywidualnych potrzeb). Wszystkie osoby planujące skorzystanie z systemu mogą przed dokonaniem nagrania uzyskać z pomoc doradcy zawodowego w zakresie profesjonalnej autoprezentacji zawodowej.

Wskazówki dotyczące nagrania Video CV

 • Poznaj procedurę obsługi Video CV, aby czuć się swobodnie przy kolejnych krokach nagrania - pomoże Ci w tym doradca zawodowy.
 • Zadbaj o swoją prezencję. Postaraj się zrobić dobre wrażenie, ważny jest Twój ubiór, fryzura, zadbany i schludny wygląd.
 • Pomyśl co chcesz przekazać pracodawcy (powinny to być konkretne informacje dotyczące Twojego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, motywacji do pracy, dodatkowych kwalifikacji, mocnych stron). Pamiętaj, aby nie mówić o tym, czego nie umiesz, w czym czujesz się słaby, jakie masz braki.
 • Jeżeli jesteś zdenerwowany pamiętaj, że możesz dokonać kilku prób i zapisać nagranie kiedy będziesz przekonany, że jego jakość jest odpowiednia.
 • Kiedy jesteś gotowy, naciśnij przycisk NAGRYWAJ, pamiętając, że maksymalny czas nagrania to 5 minut. Mów spokojnie, modelując głos, podkreślając w ten sposób najważniejsze informacje.

Doradca zawodowy może towarzyszyć Ci w trakcie nagrania, zadając wcześniej ustalone pytania dotyczące Twojej sytuacji zawodowej. W ten sposób nagranie będzie przeprowadzone w formie dialogu. Pomyśl, czy ta forma będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jeżeli będziesz miał wątpliwości dotyczące jakości Twojej autoprezentacji, możesz przeanalizować ją razem z doradcą zawodowym i po konsultacji podjąć decyzję o jej zamieszczeniu w bazie Video CV.

Nie obawiaj się także, że Twoja prezentacja Video CV będzie ogólnie dostępna w Internecie. Dostęp do niej mają wyłącznie pracodawcy, którzy podpisali klauzulę poufności o wykorzystywaniu nagrań jedynie do celów rekrutacyjnych.

Wykorzystaj szybki i łatwy sposób dotarcia do szerokiego grona pracodawców - System Video CV jako nowoczesna forma autopromocji daje taką możliwość. Dzięki nagraniu masz także szansę przekazać pracodawcom informacje o sobie w formie bogatszej niż w przypadku tradycyjnego CV.

Twoje nagranie będzie udostępniane pracodawcom przez okres dwóch lat. Zgłaszając się do urzędu przed upływem tego terminu możesz przedłużyć czas jego ekspozycji o 6 miesięcy lub zmienić nagranie, które pozostanie w Systemie na kolejne dwa lata.

Daj się zauważyć! Nagraj swoje CV w formie video!
Zapraszamy do korzystania z Video CV.
Szczegółowe informacje w pokoju nr 9 lub pod numerami telefonu: 14 688 23 50, 14 688 23 52

PRZEJDŹ DO SYSTEMU VIDEO CV

 • Wersja graficzna: Alt  i  1
 • Przejdź do treści strony: Alt + 2
 • Mapa Witryny: Alt + 3
 • Czytaj treść strony: Alt + 4
 • Wyszukiwarka: Alt + W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Redagował: Tomasz Miś 2014-09-17 13:59
Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 1016

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl