PUP Tarnów

Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualności, komunikaty i ogłoszenia
  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

Lider aktywizacji osób młodych – wyróżnienie dla Urzędu Pracy

2018-10-30, Wtorek

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie został po raz drugi nagrodzony w ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

W dniu 26 października 2018 roku przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie uczestniczyli  w Warszawie  w Konferencji „Innowacje wspierające przejście z systemu edukacji na rynek pracy”. Na ręce dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie Pana Stanisława Dydusiaka zostało przekazane wyróżnienie i tytuł Lider aktywizacji osób młodych 2018 w konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.

Nagrodzony Program „System Video CV – bądź oryginalny poszukując pracy”  zakłada korzystanie z Systemu Video CV przez osoby młode do 30 roku życia, w tym: klientów Urzędu, studentów wyższych szkół w Tarnowie, uczniów szkół ponadpodstawowych a także osób nie pozostających w ewidencji Urzędu,  przeciętnie 100 osób w ciągu roku. W wyniku realizacji programu w latach 2009 – 2017 średnio 128 w roku osób dokonało nagrania w Systemie Video CV  zwiększając w ten sposób swoje szanse na rynku pracy.

Dotychczas z tej metody w poszukiwaniu pracy skorzystało 1198 osób. O tym, że System Video CV ułatwia poszukującym pracy skuteczne działanie na rynku pracy  najlepiej świadczy fakt, że spośród osób które dokonały nagrania w 2017 roku 79%  osób znalazła się na rynku pracy podejmując pracę lub staż.

Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 100545

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl