PUP Tarnów

Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualności, komunikaty i ogłoszenia
  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

Nagroda Lider Aktywizacji Osób Młodych 2017

2017-12-08, Piątek

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

W dniu 7 grudnia 2017 roku przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie uczestniczyli  w Warszawie  w Konferencji Aktywizacja Osób Młodych Oddalonych od Rynku Pracy – Dobre Praktyki i Rekomendacje. Na ręce dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie Pana Stanisława Dydusiaka została przekazana nagroda specjalna  i tytułu LIDER AKTYWIZACJI OSÓB MŁODYCH 2017 w konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.

Nagrodzony program ukierunkowany jest na identyfikowanie i pokonywanie barier będących przyczyną bezrobocia wśród niepełnosprawnych osób bezrobotnych w wieku do 30 roku życia będących klientami naszego Urzędu. Uczestnicy programu obejmowani są zindywidualizowanymi formami pomocy dostosowanymi do swojej aktualnej sytuacji zdrowotnej oraz możliwości zawodowych. Mają zapewnione wsparcie zarówno pod kątem określenia kierunku działań na rynku pracy jak również przygotowania autoprezentacji zawodowej, korzystania z Systemu Video CV, opracowania dokumentów aplikacyjnych. Dzięki organizowanym przez Urząd  wyjazdom do Zakładów Pracy Chronionej uczestnicy poznają warunki pracy na różnych stanowiskach, mają też możliwość poznania zasad rekrutacji i wymogów stawianym kandydatom do pracy.

          

Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 100545

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl