PUP Tarnów

Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualności, komunikaty i ogłoszenia
  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 - podsumowanie

2018-10-22, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie już po raz dziesiąty włączył się w realizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zostań architektem swojego szczęścia”- Przygotowana przez Urząd w dniach 15-19 października 2018 r. oferta skierowana była do osób bezrobotnych oraz uczniów tarnowskich szkół, którzy licznie uczestniczyli w takich wydarzeniach jak:

  • Ośrodek Doradczy - spotkanie ze specjalistami  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i II Urzędu Skarbowego w Tarnowie. Szkolenie i konsultacje skierowane były do osób planujących działalność gospodarczą.
  • Zajęcia warsztatowe dla młodzieży szkolnej „Wykreuj swoją karierę”- mające na celu odkrywanie predyspozycji, potencjału oraz przygotowanie do wejścia na  rynek pracy uczniów szkół  ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zajęć poznali też zasady orzystania z Systemu Video CV
  • Spotkania w siedzibie Urzędu Pracy przedstawicela Biura Karier, Projektów i Współpracy PWSZ w Tarnowie  z uczniami ostatnich klas licealnych tarnowskich szkół.
  • Spotkania grupowe dla osób bezrobotnych pozostających w ewidencji PUP w Tarnowie – przeprowadzono grupowe informacje i porady zawodowe podczas których uczestnicy mogli lepiej  przygotować się do odnoszenia sukcesów na rynku pracy.

Ponadto doradcy zawodowi podczas indywidualnych konsultacji pomagali klientom PUP w planowaniu kariery zawodowej oraz kreatywnym podejściu do poszukiwania pracy. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia mogły skorzystać z wybranych form zarówno w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie jak i Filiach Urzędu w Tuchowie i w Żabnie.

We wszystkich działaniach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 wzięło udział 405 osób.

                       

 

Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 100544

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl