PUP Tarnów

Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualności, komunikaty i ogłoszenia
  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017 - podsumowanie

2017-11-20, Poniedziałek

13- 19 listopada 2017 r. w Polsce, podobnie jak w ponad 170 krajach na całym świecie, został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W tych dniach osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności mogły skorzystać z wielu propozycji, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami. Działania kierowane były do młodzieży uczącej się, osób bezrobotnych, osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Inicjatywa ta miała na celu promocję oraz wsparcie postaw przedsiębiorczych.

 Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, jako jeden z partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w dniach 14-17 listopada br. zrealizował następujące działania:

- Ośrodek Doradczy i Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy poznali przepisy prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, zapoznali się z formami opodatkowania i wzorami formularzy podatkowych. Ośrodek Doradczy prowadzili specjaliści Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  oddz. w Tarnowie i II Urzędu Skarbowego w Tarnowie. Podczas spotkania informacyjno-konsultacyjnego zainteresowane osoby uzyskały informacje dotyczące zasad pozyskiwania środków finansowych na założenie własnej działalności.


 - Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych„Kierunek przedsiębiorczość”, miały na celu inicjowanie działań przedsiębiorczych wśród młodzieży, wzbudzanie poczucia odpowiedzialności za swoją  karierę zawodową oraz inspirowanie i zachęcanie do aktywnej postawy wobec życia.
 

- Informacja i poradnictwo grupowe dla osób  bezrobotnych i poszukujących pracy, miały na celu pobudzenie do wykorzystania własnego potencjału zawodowego w procesie poszukiwania zatrudnienia, zainspirowanie do bycia przedsiębiorczym oraz stosowania kreatywnych rozwiązań w życiu zawodowym.

- Spotkania dla studentów „Własny biznes - formy wsparcia dla osób młodych”  zapoznanie z zasadami pozyskiwania środków finansowych na założenie własnej działalności - spotkania przeprowadzono w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie oraz Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.

- Indywidualne poradnictwo - informacje i porady zawodowe m. in. na temat rozwoju własnych kompetencji przedsiębiorczych, procedury zakładania własnej firmy, pozyskiwania środków na własną firmę.

        W ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie  różnymi formami  działań zostało objęte  383 osoby.

Koordynatorem działań ŚTP organizowanych w Małopolsce był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 99057

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl