PUP Tarnów

Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualności, komunikaty i ogłoszenia
  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

Aktualności, komunikaty i ogłoszenia

Zaproś ZUS do siebie – Dni Ubezpieczonego

2018-10-05, Piątek

Nowa formuła Dni Ubezpieczonego – Dla wygody przedsiębiorców i ich pracowników ZUS proponuje wizytę swoich ekspertów w siedzibie firmy.

Osoby ubezpieczone są najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To dla nich, co roku w październiku organizowane są "Dni Ubezpieczonego".  W tym roku ich hasłem przewodnim jest Informacja o stanie konta ubezpieczonego - ważna informacja o Twojej przyszłości. Dni Ubezpieczonego już się rozpoczęły i potrwają do końca miesiąca.

Brak wiedzy na temat swojego ubezpieczenie wynika z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczeni, to najczęściej osoby pracujące na etatach, czy umowach zleceniu, które bardzo rzadko albo wcale nie kontaktują się z ZUS. Osoby te nie interesują się ubezpieczeniami społecznymi dopóki nie muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia a do Zakładu przychodzą dopiero wtedy, gdy dowiadują się, że nie mają odprowadzanych składek.

Eksperci ZUS przyjadą do firmy

- W tym roku przygotowaliśmy nową formułę Dni Ubezpieczonego – wyjaśnia Wanda Wojtanowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z tarnowskiego oddziału ZUS – Dla wygody przedsiębiorców i ich pracowników, proponujemy wizytę naszych ekspertów w siedzibie firmy.

Jedno spotkanie, wiele informacji

Podczas spotkania specjaliści ZUS objaśnią ubezpieczonym wszystkie zapisy w Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU), którą ZUS wysłał w czasie wakacji do 20 mln Polaków. Krok po kroku pokażemy, jak pracownik może sprawdzić, czy są za niego opłacane składki. Wyjaśnimy, kiedy środki z subkonta wypłacamy bliskim. Pokażemy też, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez internet. Wytłumaczymy, jak w  przyszłości na podstawie danych na koncie i subkoncie obliczymy emeryturę –wylicza Wanda Wojtanowska - Opowiemy o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Wszystkim chętnym założymy profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Zainteresowani pracodawcy mogą zgłosić chęć spotkania, wysyłając zgłoszenie na adres:  wanda.wojtanowska@zus.pl. W mailu należy wskazać dzień i godzinę spotkania, adres oraz orientacyjną liczbę osób, która weźmie udział w spotkaniu.

Anna Szaniawska
Regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce

Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 99058

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl